Aktualności

Centrum Lokalne w Jaśle: „Mędrcy świata, monarchowie …” – spotkanie opłatkowe

jasło1

Ta i inne kolędy zabrzmiały w Święto Objawienia Pańskiego na spotkaniu opłatkowo-noworocznym jasielskich salezjanów współpracowników. Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. inspektora Dariusza Bartochy, z udziałem ks. dziekana Zbigniewa Irzyka, ks. prałata Emila Midury, ks. kanonika Stanisława Woźniaka oraz ks. Stanisława Koniora. Słowo Boże w ten piękny świąteczny dzień wygłosił do nas ks. Inspektor. Nawiązał w nim do Ewangelii z ostatniej niedzieli oraz do Święta Trzech Króli. Przywołał trzy kluczowe momenty w życiu Jezusa, w których objawił swoją boskość: pokłon trzech króli, wesele w Kanie oraz chrzest w Jordanie. Przypomniał, że dary Mędrców są symboliczne i że właściwie nic o nich nie wiemy; ani ilu ich było, ani skąd przybyli. Jednak najważniejsze jest to, że fakt ten był zapowiedziany przez proroków i podkreśla znaczenie i misję Jezusa narodzonego z Maryi Dziewicy. Pokłon złożony przez nich Dzieciątku zapowiada uznanie przez świat pogański Jezusa Mesjasza.

 

 

 

Po Eucharystii przyszedł czas na połamanie się opłatkiem, złożenie sobie życzeń oraz spotkanie przy stole i wspólne kolędowanie. Na naszym spotkaniu gościliśmy bratnią wspólnotę z Rzeszowa i przedstawicieli władz:  państwowych – Panią senator Alicję Zając i Pana posła Bogdana Rzońcę, wojewódzkich – Panią wicemarszałek Marię Kurowską oraz miejskich – Pana burmistrza Ryszarda Pabiana.

jasło2

Szczególne podziękowania za obecność kierujemy do ks. Inspektora, obecnych księży oraz s. Kariny, która grą na gitarze pomagała nam w śpiewie kolęd. Wszystkim Gościom, którzy zechcieli przyjąć nasze zaproszenie i wspólnie z nami spędzić ten radosny świąteczny czas, również składamy serdeczne podziękowania.

 

jasło3