Aktualności

Przedświąteczne Spotkanie Salezjanek i Salezjanów Współpracowników w Krakowie

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże.

 

Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,

 

niech cię obdarzy swą łaską.

 

Niech zwróci ku tobie oblicze swoje

 

 i niech cię obdarzy pokojem” Lb 6,24-26.

 

W tym kończącym się okresie oczekiwania na Narodzenie Pana, jedno z naszych spotkań formacyjnych poświęciliśmy na wspólny opłatek oraz podziękowania dla naszych Księży.

 

Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą Roratnią o godzinie 18:00 w kościele parafialnym w Dębnikach, koncelebrowaną przez ks. Andrzeja Gołębiowskiego i ks. Adama Paszka. Została ona ofiarowana w intencji ks. Inspektora Dariusza Bartochy, i ks. Adama Paszka z okazji imienin.

 

Druga część spotkania miała miejsce w Sali Wawelskiej. Na parę chwil dołączył do nas Ksiądz Inspektor, który złożył nam wyjątkowe życzenia świąteczne i noworoczne, a my wręczyliśmy naszym Księżom drobne upominki imieninowe wraz z wyrazami ogromnej wdzięczności za pomoc i nieustanną modlitwę.

 

„Przy wigilijnym stole
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty..”

Po odczytaniu fragmentu Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem osobiste życzenia i dzieląc się radością ze spotkania. Stół wigilijny był zapełniony tym, co każdy z nas ze sobą przyniósł. Kasia upiekła z siostrą pyszne ciasto.

 

IMG_0183 

 

W miłej atmosferze rozmawialiśmy o naszych nadziejach oczekiwaniach co do kolejnych spotkań, możliwych formach zaangażowania w pracę z młodzieżą i w życie Stowarzyszenia.